Lekcje Gry
Jak odbywają się lekcje?
Lekcje Gry Gitara
Jak się zapisać?
Lekcje Gry Klawisze Perkusj
Poznaj nauczycieli instrumentów.

Joanna Czajkowska Zoń

- śpiew

Joanna Czajkowska-Zoń to wokalistka z wieloletnim doświadczeniem w śpiewie chóralnym i solowym. Wykonuje zarówno muzykę klasyczną, jak i rozrywkową. Jest laureatką I miejsca 40. Międzynarodowych Spotkań Wokalistów Jazzowych w Zamościu, gdzie laury trafiały do takich gwiazd, jak Lora Szafran, Anna Serafińska, Ewa Uryga, Janusz Szrom czy Dorota Miśkiewicz.

Z muzyką ma do czynienia od najmłodszych lat: jako sześciolatka rozpoczęła naukę gry na fortepianie w klasie prof. Klary Weiner. Z czasem pojawiło się zainteresowanie śpiewem, które rozwijała dzięki przynależności do chórów i zespołów, a później także dzięki uczestnictwu w warsztatach wokalnych, gdzie szkoliła się pod okiem specjalistów od śpiewu i piosenki, m.in.: Mirabai Daniels, Petera Francisa, Andrzeja Głowackiego, Katarzyny Idzikowskiej (CVT), Sibel Köse, Soni Lachowolskiej, Grażyny Łobaszewskiej, Kevina Mahogany'ego, Hannibala Meansa, Piotra Nazaruka, Erwina Regosza, Sofii Ribeiro, Juniora Robinsona, Jerzego Satanowskiego, Anny Serafińskiej, Bogusława Sobczuka, Janusza Szroma, Krzysztofa Szydzisza, Elżbiety Zapendowskiej i innych.

Jeżeli chodzi o samą emisję głosu, Joanna wiele zawdzięcza Arielowi Radomińskiemu (pod którego batutą śpiewała w chórze żeńskim Argentum i zespole Los CoPiernicos, a z którym potem współtworzyła zespół Whiff) oraz Kindze Litowskiej – dyrygentce chóru Astrolabium, w którym śpiewa nieprzerwanie od prawie trzynastu lat i z którym zdobyła szereg nagród na ogólnopolskich i międzynarodowych festiwalach, a także nagrała płytę Astrolabium sings Bembinow nominowaną do Fryderyka 2013. Sukcesy odnosi również solowo, np. na Festiwalu Twórczości Niezapomnianych Artystów Polskich "Pejzaż bez Ciebie" (finał w TVP Bydgoszcz, 2011), na II Ogólnopolskim Festiwalu Pieśni i Piosenki Żydowskiej i Izraelskiej "Shalom" 2012 w Kaliszu (Grand Prix), na VII Ogólnopolskim Konkursie Piosenek Jeremiego Przybory (I wyróżnienie), na wspomnianych 40. MSWJ w Zamościu i innych.

Wokalistka regularnie występuje ze swoimi projektami. Jest współzałożycielką grupy HaShir wykonującej muzykę chasydzką oraz solistką i instruktorem wokalnym neogospelowego OFDD. Pod pseudonimem Ginger improwizuje do muzyki granej przez DJ-ów. Gościnnie pojawia się na płytach i koncertach innych artystów (m.in. Atrakcyjny Kazimierz, Half Light, Yugopolis 2).

Joanna jest pedagogiem nie tylko z wykształcenia, ale przede wszystkim z powołania. Jeden z najpiękniejszych okresów w swoim życiu spędziła w szkole, pracując z dziećmi i młodzieżą jako nauczyciel języka polskiego i wychowawca.

Śpiewanie to dla niej coś więcej niż świadome i swobodne operowanie głosem. To opowiadanie historii, przekazywanie emocji i wartości (artystycznych, trafiających w poczucie estetyki odbiorcy, ale też tych głębszych – zawartych m.in. w tekście). Śpiew musi wypływać z serca i do serca trafiać. Powinien skupić uwagę słuchacza i go poruszyć – w przeciwnym wypadku nie ma większego sensu. 
Dlatego oprócz techniki wokalnej Joanna przekaże Ci te nadrzędne wartości, które sprawią, że wobec Twojego występu nikt nie będzie mógł pozostać obojętny. Przez nietuzinkowe ćwiczenia pomoże Ci odnaleźć w sobie Twój własny, naturalny i niepowtarzalny głos, a także nauczy Cię, jak używać go świadomie i bez wysiłku.

Centrum Muzyczne Riff

  • Lekcje indywidualne
  • Zajecia zespołowe