Lekcje Gry
Jak odbywają się lekcje?
Lekcje Gry Gitara
Jak się zapisać?
Lekcje Gry Klawisze Perkusj
Poznaj nauczycieli instrumentów.

Wiesław Kryszewski

- Gitara

Znakomity muzyk, gitarzysta, gitarzysta basowy, aranżer, ale przede wszystkim doskonały pedagog . Absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia w Toruniu w klasie gitary. Od ponad dwudziestu lat aktywnie koncertuje, współpracując ze znanymi muzykami polskiej sceny jazzowej, bluesowej i rockowej. Wykładowca na warsztatach, obok takich sław, jak Leszek Cichoński, Roman Puchowski, Wojciech Pilichowski, Grzegorz Nadolny, Zbigniew Lewandowski, Sławek Wierzcholski, czy Adam Wendt. Nadal współpracuje ze Sławkiem Wierzcholskim, tworząc aranżacje instrumentalne, między innymi do płyty z piosenkami dziecięcymi pt ‘Korniki’, wydanej niedawno przez Polskie Radio, gdzie nagrał wszystkie partie gitar, gitary basowej, a nawet perkusji. Oprócz tego koncertuje i nagrywa z Nocną Zmianą Bluesa. Współzałożyciel toruńskiej grupy Open Blues, z którą nagrywa płyty oraz zagrał setki koncertów.

Oprócz działalności muzycznej, od dwudziestu lat bez przerwy prowadzi zajęcia z zakresu nauki gry na gitarze klasycznej, elektrycznej, a także na gitarze basowej, pracując jako nauczyciel w toruńskich placówkach artystycznych.
Wieloletnia działalność koncertowa i pedagogiczna pozwoliła mu na zdobycie olbrzymiego doświadczenia, dzięki czemu potrafi dotrzeć do każdego ucznia, bez względu na predyspozycje muzyczne.
Lekcje gry na gitarze to nie tylko podręcznikowa wiedza i ćwiczenia, ale też poparte własną wieloletnią pracą artystyczną cenne i praktyczne wskazówki, które pozwalają wyzwolić w uczniach najbardziej ukryte talenty. Oprócz zajęć indywidualnych, które prowadzą do osiągnięcia profesjonalnego poziomu gry na instrumencie, Wiesław Kryszewski ma na swoim koncie artystyczny rozwój i prowadzenie wielu młodzieżowych zespołów muzycznych, z których kilka osiągnęło poziom profesjonalny i aktywnie udzielają się na polskich i nie tylko scenach muzycznych.

Joanna Czajkowska Zoń

- śpiew

Joanna Czajkowska-Zoń to wokalistka z wieloletnim doświadczeniem w śpiewie chóralnym i solowym. Wykonuje zarówno muzykę klasyczną, jak i rozrywkową. Jest laureatką I miejsca 40. Międzynarodowych Spotkań Wokalistów Jazzowych w Zamościu, gdzie laury trafiały do takich gwiazd, jak Lora Szafran, Anna Serafińska, Ewa Uryga, Janusz Szrom czy Dorota Miśkiewicz.

Z muzyką ma do czynienia od najmłodszych lat: jako sześciolatka rozpoczęła naukę gry na fortepianie w klasie prof. Klary Weiner. Z czasem pojawiło się zainteresowanie śpiewem, które rozwijała dzięki przynależności do chórów i zespołów, a później także dzięki uczestnictwu w warsztatach wokalnych, gdzie szkoliła się pod okiem specjalistów od śpiewu i piosenki, m.in.: Mirabai Daniels, Petera Francisa, Andrzeja Głowackiego, Katarzyny Idzikowskiej (CVT), Sibel Köse, Soni Lachowolskiej, Grażyny Łobaszewskiej, Kevina Mahogany'ego, Hannibala Meansa, Piotra Nazaruka, Erwina Regosza, Sofii Ribeiro, Juniora Robinsona, Jerzego Satanowskiego, Anny Serafińskiej, Bogusława Sobczuka, Janusza Szroma, Krzysztofa Szydzisza, Elżbiety Zapendowskiej i innych.

Jeżeli chodzi o samą emisję głosu, Joanna wiele zawdzięcza Arielowi Radomińskiemu (pod którego batutą śpiewała w chórze żeńskim Argentum i zespole Los CoPiernicos, a z którym potem współtworzyła zespół Whiff) oraz Kindze Litowskiej – dyrygentce chóru Astrolabium, w którym śpiewa nieprzerwanie od prawie trzynastu lat i z którym zdobyła szereg nagród na ogólnopolskich i międzynarodowych festiwalach, a także nagrała płytę Astrolabium sings Bembinow nominowaną do Fryderyka 2013. Sukcesy odnosi również solowo, np. na Festiwalu Twórczości Niezapomnianych Artystów Polskich "Pejzaż bez Ciebie" (finał w TVP Bydgoszcz, 2011), na II Ogólnopolskim Festiwalu Pieśni i Piosenki Żydowskiej i Izraelskiej "Shalom" 2012 w Kaliszu (Grand Prix), na VII Ogólnopolskim Konkursie Piosenek Jeremiego Przybory (I wyróżnienie), na wspomnianych 40. MSWJ w Zamościu i innych.

Wokalistka regularnie występuje ze swoimi projektami. Jest współzałożycielką grupy HaShir wykonującej muzykę chasydzką oraz solistką i instruktorem wokalnym neogospelowego OFDD. Pod pseudonimem Ginger improwizuje do muzyki granej przez DJ-ów. Gościnnie pojawia się na płytach i koncertach innych artystów (m.in. Atrakcyjny Kazimierz, Half Light, Yugopolis 2).

Joanna jest pedagogiem nie tylko z wykształcenia, ale przede wszystkim z powołania. Jeden z najpiękniejszych okresów w swoim życiu spędziła w szkole, pracując z dziećmi i młodzieżą jako nauczyciel języka polskiego i wychowawca.

Śpiewanie to dla niej coś więcej niż świadome i swobodne operowanie głosem. To opowiadanie historii, przekazywanie emocji i wartości (artystycznych, trafiających w poczucie estetyki odbiorcy, ale też tych głębszych – zawartych m.in. w tekście). Śpiew musi wypływać z serca i do serca trafiać. Powinien skupić uwagę słuchacza i go poruszyć – w przeciwnym wypadku nie ma większego sensu. 
Dlatego oprócz techniki wokalnej Joanna przekaże Ci te nadrzędne wartości, które sprawią, że wobec Twojego występu nikt nie będzie mógł pozostać obojętny. Przez nietuzinkowe ćwiczenia pomoże Ci odnaleźć w sobie Twój własny, naturalny i niepowtarzalny głos, a także nauczy Cię, jak używać go świadomie i bez wysiłku.

Andrzej Bruner Gulczński

- gitara basowa, kontrabas

 

Andrzej Bruner Gulczynski – kontrabas, gitara basowa

Andrzej Bruner Gulczyński, toruński muzyk jazzowy, urodzony w 1956r,
absolwent toruńskiej Średniej Szkoły Muzycznej w klasie kontrabasu prof.
Henryka Mikołajczaka i Akademii Muzycznej w Bydgoszczy na Wydziale Dyrygentury, Jazzu i Edukacji Muzycznej. Kierunek instrumentalny, klasa kontrabasu. ( dr Z.Wrombel i mgr G.Nadolny )
Współpracował lub współpracuje do dzisiaj z takimi zespołami jak: Nowo-Mowa (Jarocin ’83, ’84), Nocna Zmiana Bluesa (’86-’94), L.A.Trio od ’94 do chwili obecnej, Atrakcyjny Kazimierz od późnych lat 80-tych do dzisiaj, Q-rek Band (2001-2005), Tomasz Kamiński, Mariusz Lubomski, olsztyński teatrzyk piosenki satyrycznej Czyści Jak Łza, jak również kwartet Brunerschaft z którym nagrał autorską płytę w 2000 r. Od wielu lat współpracuje również z toruńskim teatrem W. Horzycy.

Wybrana dyskografia:

 • Z NOCNĄ ZMIANĄ BLUESA
  The Blues Nigntshift, Polskie Nagrania MUZA SX 2569 1987r.
  Zróbmy To Razem, Polskie Nagrania MUZA SX 2843 1989r.
  The Best Of The Blues Nightshift, JAM CD 0391 1991r.
  Unforgettable Bluesmen, JAM CD 0292 1992r.
  The Last Mohican Of The Blues z Louisianem Redem, POLTON CDPL 047 1992r.
  Chory Na Bluesa, BASS RECORDS BCD 006 1993r.
 • Z ATRAKCYJNYM KAZIMIERZEM
  Atrakcyjny Kazimierz i Cyganie:Prawdziwa Miłośc, POLTON CDPL 050 1992r.
  Dzianina, PolyGram Polska 536075 2 1997r.
  Winogrono, BLACK BOTTLE RECORDS 012CD 2004r.
 • Z TOMKIEM KAMIŃSKIM
  Małe miłości, TK 001 CD 1999r.
 • BRUNERSCHAFT
  Standardowanie, BLACK BOTTLE RECORDS 0006CD 2000r.
 • Z CZYSTYMI JAK ŁZA
  „Filmujemy” DVD&CD, Dalmafon 2010 r.
 • LA TRIO
  „ Los Angeles Trio Live” PŁYTA PROMOCYJNA U.M. TORUNIA i BYDGOSZCZY 2005r.
  „ CARISSIMA” HoBo RECORDS 007 2010r.
  „ NIKT TYLKO TY” HoBo RECORDS 008 2012r.

Centrum Muzyczne Riff

 • Lekcje indywidualne
 • Zajecia zespołowe